Ile kosztuje strzyżenie psa czyli cennik u groomera

Ile kosztuje strzyżenie psa czyli cennik u groomera

Każdy groomer rozpoczynający przygodę z zawodem psiego fryzjera z pewnością zastanawia się na jakim poziomie ustalić ceny swoich usług. Z pewnością niezbędna będzie tu kalkulacja kosztów oraz symulacja dochodów. Porównanie tych danych sprawi, że groomer będzie w stanie oszacować przy jakim poziomie cen osiągnie założony efekt zarobkowy.

Czy usługa groomerska jest usługą luksusową?

Dostępność usług groomerskich zwiększa się coraz bardziej. Pierwsze salony groomerskie były dostępne tylko w większych miastach i aglomeracja. Obecnie ilość gabinetów pielęgnacji zwierząt jest dużo większa. Sam poziom świadczonych usług bywa bardzo różny, ale podobnie jest w branży fryzjerów dla ludzi.

Pielęgnacja zwierząt w salonie groomerskim to usługa luksusowa – dlaczego? Konieczność korzystania z takich usług jest związana z chęcią posiadania rasowych psów i właściwego dbania o nie. Oczywiście nie tylko rasowe czworonogi mogą korzystać z salonu groomerskiego – pies w dzisiejszych czas jest już nie tylko przyjacielem człowieka, ale także ozdobą lub wizytówką. Oczywiście istnieje alternatywa – każdy może samodzielnie dbać o swojego psa czy kota. Wymaga to jednak ogromnych nakładów pracy, wiedzy i doświadczenia. To jednak groomer -pracujący na co dzień z różnymi rasami będzie go miał najwięcej. Klientów wręcz należy zachęcać do samodzielnych zabiegów pielęgnacyjnych przy swoim pupilu. Po pierwsze będzie to wzmacniać więź między właścicielem a czworonogiem, po drugie przyzwyczajają one kota lub psa (oczywiście także królika itp.) do zabiegów pielęgnacyjnych. Przyzwyczajenie to sprawia, że zwierzę będzie miało minimalny stres podczas wizyt w salonie. Nie należy zapominać także o tym, że regularna pielęgnacja w domu pozwoli uniknąć takich nieprzyjemności jak rozplątywanie kołtunów itp.



Ile powinny kosztować zabiegi pielęgnacyjne dla zwierząt w salonie groomerskim?

Salon pielęgnacji zwierząt to firma, jak każda inna i należy się liczyć z tym że groomer. jako osoba prowadząca działalność oprócz swojego zysku musi się liczyć z takimi kosztami działalności jak: wynajem lokalu, kosztami energii, kosmetyków a także zakupem i utrzymaniem niezbędnego profesjonalnego sprzętu groomerskiego. Profesjonalny groomer winien także odbywać szkolenia pozwalające nabycie nowych umiejętności oraz wiedzy w zakresie wykonywanego zawodu.

Cennik za wizytę u groomera

Godzina pracy groomera jest obecnie wyceniana zazwyczaj w ramach 60-100zł. To z punktu widzenia groomera dosyć korzystny sposób rozliczania czasu pracy. Pozwala na pokrywanie kosztów faktycznie wykonanych prac przy zwierzęciu. Z punktu widzenia klienta najkorzystniej jest jednak podawać wycenę usługi przed jej rozpoczęciem. Tutaj niezbędne jest opracowanie cennika które będzie wskazywał np rasy psów lub ich podział ze względu wielkość. W ten sposób z góry klient będzie mógł otrzymać informację o cenie usługi.

Najpopularniejsze są małe rasy takie jak ja York czy Maltańczyk itp. Koszt pełnej obsługi pielęgnacyjnej (kąpiel z użyciem specjalnych kosmetyków, czesanie, strzyżenie, czyszczenie uszu, pazurki) tej wielkości psa to około 120-200 zł. Po drugiej stronie cennika będą widniały najbardziej wymagające rasy psów. Będą do nich należeć min: Bobtail, Samoyed, Czarny Terier Rosyjski lub Polski Owczarek Nizinny. Absolutne minimum aby zadbać w salonie o takiego psa to 3-5h. Przy kwocie 100zł/h daje nam to kwotę nawet 500 zł! Ten czas może ulec wydłużeniu w momencie, gdy jest to pielęgnacja na wystawę psów. Tutaj wymagana jest nie tylko poprawność przeprowadzenia zabiegów a także znajomość wzorców ras FCI. Mało tego – przygotowanie do wystawy może być rozłożone na kilka wizyt. Nie wszystko możemy wykonać podczas jednej wizyty.



Program lojalnościowy dla klientów salonu groomerskiego

Nie zaszkodzi, a zawsze pomoże! Warto zawalczyć o lojalność klienta oferując różnego rodzaju zniżki (np. co 10 wizyta gratis). W sposób szczególny będzie to wyróżnienie dla świadomych właścicieli czworonogów. Regularne wizytowanie salonu w tym samym miejscu i u tego samego groomera to dużo mniejszy stres dla pielęgnowanego zwierzaka.