Nowoczesny, innowacyjny preparat przeciwpasożytniczy dla kotów średnich o wadze od 2,5 do 5kg.
Aplikacji dokonuje się przez zakropienie preparatu na skórę pupila. Dronspot zwalcza nicienie i tasiemce. Dodatkowo w przypadku nicieni zwalcza ich postacie larwalne. Wielką zaletą produktu jest jego sposób podania, każdy właściciel kota wie, że podanie tabletki często jest niemożliwe. Dronspot rozwiązuje ten problem.
Robaki u kota są jedną z częstszych przyczyn ich problemów zdrowotnych. Zarażenie pasożytami to zagrożenie zarówno dla kotów wychodzących, jak i domowych. Pamiętaj - systematyczne odrobaczanie jest jednym z ważniejszych działań profilaktycznych. Z Dronspotem możesz odrobaczać bez stresu, w domowych warunkach!
Wskazania:
Leczenie mieszanych inwazji pasożytniczych u kotów spowodowanych przez następujące gatunki robaków obłych i robaków płaskich:
- Robaki obłe (nicienie)
- Toxocara cati (postaci dojrzałe, niedojrzałe, stadia larwalne L4 i L3)
- Toxocara cati (stadia larwalne L3) – leczenie kotek w okresie późnej ciąży w celu zapobiegania przeniesieniu drogą laktogenną na potomstwo
- Toxascaris leonina (postaci dojrzałe, niedojrzałe i stadia larwalne L4)
- Ancylostoma tubaeforme (postaci dojrzałe, niedojrzałe i stadia larwalne L4)
- Robaki płaskie (tasiemce)
- Dipylidium caninum (postaci dojrzałe i niedojrzałe)
- Taenia taeniaeformis (postaci dojrzałe)
- Echinococcus multilocularis (postaci dojrzałe)
Przed zastosowaniem preparatu u kotów w złym stanie ogólnym lub u kotów z objawami silnego zarobaczenia, należy zwrócić się o poradę do lekarza weterynarii.
W celu zapobiegania możliwości ponownej inwazji pasożytów, wszystkie zwierzęta przebywające razem należy leczyć w tym samym czasie. Po każdym zabiegu odrobaczania należy oczyścić otoczenie kota: legowiska, drapaki, usunąć odchody.
Leczonych zwierząt nie należy kąpać aż produkt nie wyschnie.
Przeciwskazania:
- Nie stosować u kociąt poniżej 8 tygodnia życia
- Nie stosować u kotów o masie ciała poniżej 0,5 kg
- Nie stosować w przypadkach znanej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.
Każda pipetka 0,70 ml zawiera:
Substancje czynne:
- Prazykwantel 30 mg
- Emodepsyd 7,5 mg
Substancje pomocnicze:
- Butylohydroksyanizol (E320) 3,78 mg
Sposób podawania preparatu:
- Przed zastosowaniem produktu należy dokładnie zważyć kota, aby dobrać dla niego właściwą wielkość pipety.
- Oddziel jedną pipetkę od opakowania. Trzymając pipetkę w pozycji pionowej, końcówką do góry, przekręć i zdejmij końcówkę, po czym użyj drugiej strony końcówki, aby zerwać zamkniecie.
- Rozsuń kotu sierść na szyi, u podstawy czaszki tak, aby widoczna była odsłonięta skóra.
- Przytknij koniec pipetki do skóry i mocno ściśnij kilkukrotnie pipetkę w celu wyciśnięcia jej zawartości bezpośrednio na skórę.
- Nie głaszcz kota w miejscu podania preparatu, do czasu wchłonięcia.
Naniesienie produktu u podstawy czaszki ograniczy do minimum możliwość zlizania go przez kota. masie ciała od 5 do 8kg.
Produkt może być stosowany w czasie ciąży i laktacji.
W zwalczaniu robaków obłych i robaków płaskich jako cała kuracja skuteczne jest jednokrotne podanie.
U kotek ciężarnych, w celu zapobiegania przeniesieniu Toxocara cati (stadia larwalne L3) wraz z mlekiem na potomstwo, skuteczne jest jednorazowe podanie na około siedem dni przed spodziewanym porodem.
Po podaniu preparatu należy umyć ręce.
Przy dłuższym stosowaniu wskazana jest konsultacja z lekarzem weterynarii, który może zalecić zmianę produktu w celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia oporności pasożytów.
Przed użyciem należy przeczytać ulotkę.
W trakcie nakładania produktu nie należy jeść, pić, ani palić.
Należy unikać bezpośredniego kontaktu z miejscem podania, dopóki jest wilgotne. Należy unikać kontaktu dzieci ze zwierzętami bezpośrednio po aplikacji.
Po podaniu należy umyć ręce.
W sytuacji przypadkowego rozlania na skórze, należy natychmiast zmyć go wodą i mydłem.
W sytuacji przypadkowego dostania się produktu do oczu, należy obficie przepłukać je wodą.
Jeśli podrażnienie skóry lub oczu utrzymuje się, lub jeśli produkt został przypadkowo połknięty, należy niezwłocznie zasięgnąć pomocy medycznej oraz przedstawić lekarzowi ulotkę informacyjną lub opakowanie.
Przez pierwsze 24 godziny po aplikacji produktu nie należy pozwalać dzieciom na długotrwały, bliski kontakt (na przykład przez spanie) z leczonymi kotami.
Rozpuszczalnik użyty w produkcie może plamić niektóre materiały, łącznie ze skórą, tkaninami, tworzywami sztucznymi i wykańczanymi powierzchniami. Należy pozwolić, aby miejsce podania produktu wyschło, zanim dopuści się do jego kontaktu z takimi materiałami.
Echinokokoza stanowi zagrożenie dla zdrowia ludzi i podlega obowiązkowi zgłoszenia zgodnie z Ustawą z dnia 6 września 2001 r. - o chorobach zakaźnych i zakażeniach (Dz. U. Nr 126, poz. 1384).
Podmiot odpowiedzialny:
Vetoquinol S.A.